Прощена неділя

Прощена неділя – це день, коли треба просити прощення, а ще це остання неділя перед початком серйозного великоднього посту. Але відразу ж виникає маса питань: у кого і за що просити прощення, а також як і коли відзначається Прощену неділю в 2017 році

У Прощену неділю кожен повинен отримати прощення за свої дрібні або великі гріхи, щоб увійти у Великий піст кришталево чистим, зі світлою душею. У 2017 році Прощена неділя припадає на 26 лютого.

Цей день знаменує початок Великого посту перед світлим святом Великодня. Прощену неділю ще називають «сирною» неділею, так як саме в цей день, після заходу сонця, потрібно припинити вживання як молочних, так і м'ясних продуктів.Відразу за Прощеною неділею слід понеділок – перший день початку сорокаденного суворого посту. Пост завершиться Страсний тиждень, що передує великому християнському свята Світлої Пасхи .

Чому саме «прощена» неділя

Прощена неділя вкрай цінним для всього християнського світу. Цей день повинен допомогти налаштувати своє тіло і свою душу на непростий період суворого Великого посту , передбачає очищення і тіла, і душі від скверни мирського життя.Тому справжнім покликанням кожного істинно віруючого християнина в цей день є пробачити інших, за які б то не було непорозуміння, і самим просити вибачення у кожного за можливі завдані образи. І пробачити, і бути прощеним дуже важливо, адже людина повинна вступити в пост абсолютно чистим, з чистими думками, з почуттям повного примирення з оточуючими.

Традиції Прощеної неділі

Крім того, що в цей день прийнято просити вибачення за умисні і ненавмисні провини і гріхи, святкування Прощеної неділі передбачає й інші цікаві традиції та обряди.В останній день перед Великим суворим постом за стіл потрібно було сідати сім разів (рівно стільки тижнів налічує Великий піст). В останній прийом їжі вся родина повинна була повною мірою пригоститися їжею тваринного походження, бо на наступні сорок днів вона опинялася під забороною.Після щедрої вечері зі столу не прибиралися ні недоїдки, ні посуд. Всі залишали так, як і було після закінчення трапези, а зверху накривали скатертиною, на яку клали овчину догори хутром. Робили це для того, щоб сім'я жила в достатку і круглий рік в будинку не чути було ні розбіжності, ні сварки.Щоб очиститися від усього гріховного і поганого, віруючі просили один в одного прощення, звертаючись зі словами: «Прости мене, будь ласка, коли у чому винен перед тобою». А далі перераховувалися всі можливі провини, образи і різні непорозуміння, за які необхідно було отримати щире прощення. Церемонія взаємного прощення закінчувалася взаємним поцілунком. З-за цього Прощену неділю називали ще й «целовальником».

Згідно Священного Писання, якщо просити пробачення й прощати самому, то Господь Бог, Отець наш Небесний простить усі гріхи. Говорити при цьому потрібно наступне: «Я прощаю Вам, прости, Господи, і мене, грішного!».Спочатку відпустити гріхи ходять до священиків на сповідь, а потім за прощенням йдуть вже до рідним, друзям і знайомим. Прийнято відвідувати і могили померлих з молитвою про прощення. За давньою традицією, не можна було нікому лягти спати, поки діти не попросять пробачення у своїх батьків.Деякі сім'ї у Прощену неділю йдуть такого обряду: ввечері навколо столу сідають всі члени сім'ї, а глава сімейства сідає на окремий стілець. Кожен з домочадців в порядку старшинства підходить до батька і просить вибачення за всі погані вчинки, які були здійснені в минулому році (нестриманість у розмові з батьками, лихослів'я, лайка, неслухняність і інші проступки).Після того, як наймолодший член родини попросить у батька прощення, глава сімейства повинен вийти на середину кімнати і попросити вибачення у кожного присутнього рідної людини.

Вважається, що в неділю не пробачити когось або ж лихословити – великий гріх. Тому люди повинні зробити все можливе, щоб знайти в собі сили змиритися з ворогами.

Кiлькiсть переглядiв: 165

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.