Булінг в закладі дошкільної освіти. Що необхідно знати батькам.

/Files/images/psiholog/image.png

/Files/images/psiholog/image-1.png

/Files/images/psiholog/image-2.png

/Files/images/psiholog/image-3.png


/Files/images/psiholog/image-4.png

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування)

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”

Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування) wym-1606989597347

1.Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).

3. Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу. Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються.

4.Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

5.До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

6.Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

ЗАЯВА (ЗРАЗОК)

Директору ДНЗ "Малятко"

ПІБ

ПІБ мами (тата)

Дім адреса, телефон

Заява

Я (ПІБ батьків) дитини (ПІБ дитини № групи) повідомляю, що дитина (вказати ПІБ) ображає/ ображають мою дитину. Це відображається в тому, що (перерахувати види образ, цькування), які були застосовані до неї.

Прошу допомогти у вирішенні даної ситуації, що склалася.

Дата Підпис

Порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб, причетних до булінгу

Реагування на доведені випадки булінгу у навчальному закладіздійснює керівник закладу освітизгідно Закону України «Про освіту» (прийняття від 05.09.2017., набрання чинності 28.09.2017 ) (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39, ст.380) із змінами, внесеними згідно із Законами№ 2657-VIII від 18.12.2018,№ 2661-VIII від 20.12.2018ст. 26.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

  1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до Служби у справах дітей.
  4. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України
  5. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні
Кiлькiсть переглядiв: 168

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.