Профілактика інфекційних кишкових захворювань.

До кишкових інфекцій належать такі, як холера, черевний тиф, сальмонельози, дизентерія, рота вірусні інфекції, вірусний гепатит А, тощо. Викликаються вони найпростішими бактеріями, вірусами.

Основний механізм передачі інфекції фекально-оральний, при якому збудник із кишечника хворого, або носія інфекції потрапляє у зовнішнє середовище, потім через рот у шлунково-кишковий тракт здорової людини і викликає захворювання. Хвороботворні мікроби можуть потрапляти з їжею, водою, заносяться брудними руками, іграшками, сосками – пустушками, особливо матерями які доглядають за дітьми тощо.

Сприятливість людей до кишкових інфекцій досить висока. Особливо часто хворіють діти.

Кишкові захворювання супроводжується болем у животі, нудотою, блюванням, проносом, підвищенням температури тіла. Для кожної форми хвороби, крім загальних симптомів, характерна своя клінічна картина, тому при виникненні шлунково - кишкових розладів, особливо у дітей, необхідно звертатись до лікаря.

Профілактиці гострих кишкових інфекцій.

Раннє виявлення та ізоляція хворих. Забороняється переводити дітей з однієї групи в іншу та прийом нових дітей у дану групу. Дотримання в ДНЗ, ЗОШ санітарних норм при заготовці (товарне сусідство), транспортуванні, зберіганні (наявність холодильного обладнання), дотримання технології приготування (наявність маркованого обладнання та дотримання режимів термічної обробки), і реалізації харчових продуктів. Необхідно дотримуватись визначених термінів зберігання харчових продуктів. Так м’ясний фарш можна зберігати в холодильнику не більше 6 годин, торти, тістечка, м’ясні напівфабрикати, сметана фасована - 36, смажені котлети – 12 годин.

Що стосується пустушок, пляшечок і інших предметів, які малюк може взяти в рот, обов’язково промивайте їх окропом перед тим як дати дитині.

До масового поширення кишкових інфекцій може привести вживання забрудненої води, а також купання у водоймищах, не давайте пити сиру воду дітям.

Запам’ятайте: воду з невідомих джерел можна пити тільки після кип’ятіння.

Велике значення в профілактиці кишкової інфекції має дотримання правил особистої гігієни: це миття рук перед їдою, після відвідування вбиральні, повернення з вулиці, користуватись одноразовим посудом (стаканами, тарілками, ложками і т.д.). Не давайте дитині не миті фрукти і овочі.

Так як 75% хворих, це діти, тому всім, хто доглядає за дітьми необхідно дотримуватись правил особистої гігієни та прищеплювати їм гігієнічні навики.

Пам’ятайте: своєчасне звернення до лікарні в разі кишкової інфекції допоможе зберегти не лише Ваше здоров’я, але і здоров’я людей, які вас оточують.


Кiлькiсть переглядiв: 989

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.