631

ЧОГО ВЧИТЬСЯ ДИТИНА В СІМ'Ї ?

10.10.2014
Ви можете довго читати ди­тині лекції про правила пове­дінки, навчати її бути доброю, ввічливо спілкуватися з людь­ми, пробачати і любити. Але на­справді більшість знань у цій сфері діти отримують, спостері­гаючи за діями і вчинками сво­їх батьків. Тому закономірно, що ваші діти стають вашим дзер­кальним відображенням. І саме батьківські вчинки, а не слова мо­делюють особистість дитини! Тож звертаємо вашу увагу на 10 осно­воположних понять, розуміти які дитина вчиться в сім’ї.

Щасливий шлюб. Модель сім! дитина переймає зі своєї роди­ни. Що щасливіший ваш шлюб, то більше шансів на сімейне щастя в майбутньому у вашої дитини

Повага. Непросто навчити ди­тину поважати. Вона сама має побачити й відчути таке став­лення. Найкращий спосіб про­демонструвати дитині пова­гу в сім'ї — це виявляти її одне до одного.

Обов'язки. Дитина має знати, що кожен член сім'ї повинен виконувати певні обов'язки. Оскільки вона ще маленька і її обов'язки — це вчасно їсти і ля­гати спати, на власному при­кладі покажіть дошкільнику, що таке справжні обов'язки і як їх слід виконувати. Саме від вас дитина дізнається, що є обов'язками жінки і чоловіка, матері й батька. Відтак у її сві­домості починають вибудову­ватися правильні моделі пове­дінки в сім'ї.

Рівноправ'я і компроміси. У дитячі роки дитина ледь ро­зуміє значення цих понять, адже батьки завжди діють за принципом «усе найкраще — дітям». Оскільки в особі мами й тата дошкільник бачить ма­леньку соціальну групу та спо­стерігає за стосунками в ній, він буде копіювати їхні моделі по­ведінки і застосовувати їх у сво­єму середовищі — на дитячому майданчику, у дитячому садку.

Радість сімейного буття.Лише зі щасливими і люблячи­ми батьками, дитина теж змо­же стати щасливою і зрозумі­ти, що сім’я — це найбільша цінність людини.

Конфлікт. У жодному разі не можна влаштовувати скан­дал на очах у дитини. Демон­струйте їй, як мирно й ро­зумно уникати конфліктних ситуацій і розв'язувати їх.

Безумовна любов. Лише по­стійно перебуваючи в атмос­фері щирої і безумовної любо­ві, дитина зможе зрозуміти, що це таке. Не пізнавши своєчасно цього почуття, вона навряд чи зможе його відчути і проявити в дорослому житті.

Вибачення. Просіть вибачен­ня одне в одного у присутнос­ті дитини, нехай вона бачить і чує це. Усі мають право на помилки. Нічого страшного, якщо хтось оступився, розлю­тився або забув щось зробити, гірше, якщо він не вибачився за це перед близькими людьми.

Почуття. Багатьом людям складно виражати свої почут­тя, вони соромляться і при­ховують їх. Але як можна со­ромитися самого себе і бути нещирим? Такі проблеми ро­дом із дитинства. Тож не со­ромтеся говорити, наприклад, своєму чоловікові, як ви його кохаєте, цінуєте тощо.

Щедрість. Покажіть дитині, що з близькою людиною потрібно ділитися всім — від крихти хлі­ба до почуттів та емоцій.

Дитячий садок "ЗА" і "ПРОТИ"

Народження дитини - найрадісніше і відповідальна подія в житті батьків. Сотні хвилюючих і пам'ятних моментів доводиться пережити мамам і татам: боязкий невпевнений крок, щасливу посмішку, перше слово. А скільки тривог приносять удари і садна маленьких першовідкривачів, ріжучі зубки, осінні застуди ...Дуже турбують дбайливих батьків питання адаптації малюка в колективі і всебічного розвитку крихти. Зокрема, нагальною проблемою стає вибір між дитячим садком, наглядом родичів чи пошуком няні.Зважимо всі за і проти

Отже, дитячий сад. Безсумнівною перевагою цієї установи є можливість для малюка спілкуватися з однолітками. Адже, як відомо, в хорошому колективі дітки набагато швидше розвиваються як розумово, так і фізично. Неспроста багато мам відправляють дошколят в садок, навіть маючи достатньо часу на те, щоб самостійно наглядати за малюком.

Давно помічено, в дитячому колективі малюки набагато раніше починають розмовляти, вони відчутно комунікабельні, впевненіше в собі.Другий позитивний момент дошкільної освіти полягає в спеціально розробленої і адаптованої для потреб дитини програмі. В саду з малюками займаються фахівці, які присвятили часом все життя цієї професії і досконально розбираються в дитячій психології, особливості розвитку і специфіці навчання.Третє - строгий режим дня, відповідний фізіології юного покоління.

Грамотне розподіл занять, сну, прогулянок і відпочинку прищеплює малюкам поняття дисципліни, сприяє формуванню стабільної нервової системи, позитивному емоційному і фізичному розвитку. У домашніх умовах забезпечити всі це часом досить складно.Не варто скидати з рахунків і той факт, що в дитячому саду малюки постійно знаходяться під невсипущою увагою не тільки вихователів, а й дитячих лікарів, а іноді психологів, завдання яких - виявити і скоригувати найменші проблеми.А скільки радості і незабутніх миттєвостей доставляють діткам і батькам всілякі ранки, відкриті заняття, спектаклі.

Ну, а тепер трохи негативу.Пальму першості в цьому пункті займають всілякі інфекційні захворювання, які градом посиплються на малюків з самого початку перебування в новому колективі. Є дітки, яким вдається досить швидко акліматизуватися і виробити імунітет до хворобами. Але нерідкі випадки, коли малюків доводилося забирати з групи на рік, а то й на зовсім.Так що, якщо ви плануєте відправити синочка чи доньку в сад - не варто поєднувати урочиста подія з виходом мами на роботу. З величезною мірою вірогідності вже через пару-трійку днів доведеться відпрошуватися на лікарняний.Для діток, яким за станом здоров'я категорично не підходить така форма дошкільної освіти можна розглянути альтернативні варіанти: пошук няні або проведення часу з рідною бабусею. У цьому випадку малюк, безсумнівно, отримає максимум ласки і турботи. Але, з іншого боку, можливо буде відчувати себе трохи невпевнено в колективі першокласників.Словом, вибір за вами!

Кiлькiсть переглядiв: 2014

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.